Dagens-, kommande- och gårdagens matcher


Dagens Matcher
Lokalt, nationellt & världen


Tisdag 20 april 2021


Superettan
19:00 Helsingborgs IF - Örgryte IS 4-1

Klicka här för nationella matcher

Klicka här för internationella matcher


Kommande Matcher
Lokalt, nationellt & världen 




Matcher igår
Lokalt, nationellt & världen 


Måndag 19 april 2021


Allsvenskan
19:00 IFK Göteborg - AIK 2-0
19:00 Varbergs BoIS FC - IF Elfsborg 1-3

Superettan
19:00 Norrby IF - Jönköpings Södra IF 2-0

Ettan Norra
20:15 IFK Haninge - Täby FK 1-0

Klicka här för nationella matcher

Klicka här för internationella matcher


Medelpadsallsvenskan


Till klubbarna: 

VIKTIGT! Glöm inte rapportera in resultat (inkl. halvtid) plus uppgifter om eventuella målskyttar!
Ring eller skicka sms till 0730 - 49 88 88


Annonsera era träningsmatcher GRATIS!
Nu är träningsmatchandet igång och precis som tidigare år erbjuder Lokalfotbollen klubbarna att annonsera sina matcher helt utan kostnad. Skicka sms till 0730 - 49 88 88 eller skicka ett mail till: janne@lokalfotbollen.nu med uppgifter om speldag, klockslag och motståndarlag. Gärna även om ni har bortamatch utanflör distriktet.


Så här snygga kan även era matchannons se ut!
Vill även Er klubb synas på Lokalfotbollen.nu?
Ring 0730 - 49 88 88





FOTBOLL PÅ MALANDS IP!

Div. III Mellersta Norrland
Sund IF - Svartviks IF
Lördag 21 september, avspark 14:00


Fotboll division III Mellersta Norrland
Skogsvallen - Lördag 21 sept. - 14:00
Östavalls IF - Lucksta IF


Kval till div. III
NP3 Arena (!) • Lördag 19 okt. • kl. 14:00
LUCKSTA IF - OFFERDALS IF


Fotboll Div. III Mellersta Norrland

 Svartviks IP, lördag 28 sept., kl. 14:00

Svartviks IF - Stöde IF


Div. II Mellersta Norrland, damer

Nya HK-vallen - Mån. 23 september - kl. 19:00

HEFFNERSKLUBBANS BK
- Selånger FK 2


Division 2 Norrland
IFK TIMRÅ
IFK Umeå
Timrå IP Konstgräs
Lördag 5 oktober, 14:00


Derbyfotboll på Släda IP
Div 2 Mellersta Norrland, damer
Lördag 21 septenvber, 13:00
  ALNÖ IF  
– Kovlands IF


DAMFOTBOLL!
Div. 2 Mellersta Norrland
SELÅNGER FK 2
IFK Timrå
Selånger IP
Lörd. 28 sept., kl 13:00


Div 2 Mellersta Norrland
FKOVLANDS IF – OPE IFF

Lördag 28 sept., 13:00
Ånäsvallen


Div. 2 Mellersta Norrland, damer
IFK TIMRÅ
- Stöde IF
Timrå IP, konstgräs
Lördag 21 sept., 13:00


Damderby på Stöde IP
Div. 2 Mellersta Norrland
Lördag 28 sept., 13:00
Stöde IF • Alnö IF
Vi hälsar vår publik, sponsorer och gästande lag välkomna!


Derbyfotboll på Stöde IP
Div. 3 Mellersta Norrland
Lördag 21 sept., kl. 14:00
Stöde IF • Sollefteå GIF
Vi hälsar vår publik, sponsorer och gästande lag välkomna!


DAMFOTBOLL!
Div. I Norrland
SELÅNGER  FK
IF Team Hudik
Selånger IP
Lördag 21 sept., 14:00


Svemska Cupen
IFK TIMRÅ
IFK NORRKÖPING
Timrå IP Konstgräs
Onsdag 21 augusti, 18:30


Kval till div. III Mellersta Norrland

  Timrå IP, KG • Lördag 27 okt., 14:00

SÖRÅKERS FF
Sollefteå GIF



 "Tigerränderna" matchar ! 
  Div. 3 Mellrsta Norrland
Söndag 7 oktober • 14:00 •Kubikenborgs IP
KUBIKENBORGS IF
– Anundsjö IF
Välkomna!


Div. 1 Norrland, damer
IFK TIMRÅ
Mariehem SK
Timrå IP, konstgrräs
Lördag 23 sept., 11:30


- Ljunga IF 100 år -
Lördag 27 juni 2015, 14:00
LJUNGA IF
TORPSHAMMARS IF
Div 5 Medelpad


DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2019

Final (herrar)

Onsdag 15 maj, kl. 19:30, NP3 Arena
IFK Timrå - GIF Sundsvall


Fotboll - Div. II Norrland

Ånge IP • Söndag 9 oktober. • kl. 13:00

ÅNGE IF - GM FF


Div. 2 Mellersta Norrland, daner
IFK TIMRÅ 2

- Häggenås SK

Bergeforsens IP
Lördag 24 sept., 13:00


MedelpadsAllsvenskans
All Star Team
vs
IFK Timrå

♦ Välgörenhetsmatch ♦ 
Nordichallen

Lördag 8 december, avspark 13:00

Frivillig entré!


Kiosk med korv, toast, läsk, kaffe och bröd m.m.

Intäkterna går till:
SRF Synskadades Riksförbund
och
Föreningen Barbros Barnbarn

 

Arrangör: Lokalfotbollen.nu och Nermin Zulovic



Damfotboll
Div. II Mellersta Norrland

 Ånge IP • Lör. 24 sept. • kl. 13:00

ÅNGE IF
IFK Östersund


FOTBOLL PÅ SLÄDA IP
Svenska Cupem, damer
Onsdag 24 augusti, 18:30
  ALNÖ IF  
vs Östersunds DFF (Elitettan)


DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2016

Final (h)

Tisdag 30 augusti
19:00 Kubikenborgs IF - iFK Timrå (Norrporten Arena)


DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET (DM) 2016

kvartsfinal,
damer


Fredag 1 juli
19:00  Selånger FK - Heffnersklubban (Bergsåkers IP)


DISTRIKTSMÄSTER-
SKAPET 2015, herr

Final
Onsdag 7 oktober
19:00 Selånger FK - GIF Sundsvall (Norrporteen Arena)



MEDELPADSFEMMAN
Lördag 1 augusti

Söråkers FF - Ljunga IF

Söråkers IP - Kl. 13:00



Internatio-nella ligor