Matcher idag

 

LÖRDAG 24 FEBRUARI

 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 1

IFK LuleåMalmö FF
IFK Luleå - Malmö FF 0-8
13:00 - Arcushallen
Varbergs BoIS FCÖsters IF
Varbergs BoIS FC - Östers IF 1-4
13:00 - Håstens IP konstgräs
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 2

Degerfors IFGAIS
Degerfors IF - GAIS 2-2
13:00 - Stora Valla, B-plan
Örgryte IS FotbollIF Elfsborg
Örgryte IS - IF Elfsborg 3-2
13:00 - Bravida Arena
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 6

ÖrebroKalmar FF
Örebro SK - Kalmar FF 1-0
15:00 - Behrn Arena
AIKGefle IF FF
AIK - Gefle IF FF 1-0
15:15 - Tele2 Arena
 

DM Herrar, Grupp 1

Selånger SKFränsta IK Herrlag
Selånger SK - Fränsta IK 1-1
13:00 - Westhagen
0-1 Rasmus Söderman (41)
1-1 Senay Haile Gaim (49)
Lucksta IFKubikenborgs IF
Lucksta IF - Kubikenborgs IF 0-3
15:00 - Westhagen
0-1 Linus Hallenius (18)
0-2 Linus Hallenius (35)
0-3 Jesper Norberg (48)
 

DM Herrar, Grupp 3

Sund IFIFK Sundsvall
Sund IF - IFK Sundsvall 1-1
12:00 - Westhagen
0-1 Fredrik Esaac (22)
1-1 Absar Nurul (28)
 

DM Herrar, Grupp 5

Kungsnäs FC 1Viskans IF
Kungsnäs FC - Wiskans IF 2-0
11:00 - Wsthagen
1-0 David Sulaiman (24)
2-0 Tim Schröder Locklund (26)
 

DM Damer, Grupp 2

Stöde IFIFK Timrå Dam
Stöde IF - IFK Timrå 1-1
14:00 - Westhagen
0-1 Klara Berglund
1-1 Clara Högbom
 

Ligacupen P19 A1

IFK Stocksund (P19)GIF Sundsvall (P19)
IFK Stocksund - GIF Sundsvall 1-2
 

Matcher i morgon

 

SÖNDAG 25 FEBRUARI

 

U23-landskamp, damer

Danmark Sverige
Danmark - Sverige
15:00 - Banus Football Center
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 4

IFK GöteborgSkövde AIK
IFK Göteborg - Skövde AIK
13:00 - Bravida Arena
Nordic United FCDjurgården
Nordic United FC - Djurgårdens IF
15:15 - Södertälje Fotbollsarena
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 5

HalmstadTrelleborgs FF
Halmstads BK - Trelleborgs FF
13:00 - Söndrums IP konstgräs
Helsingborgs IFIFK Värnamo
Helsingborgs IF - IFK Värnamo
13:00 - Olympiafältet Plan 10 konstgräs
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 7

Mjällby AIFVästerås SK FK
Mjällby AIF - Västerås SK FK
13:00 - Strandvallen C-plan
 

Svenska Cupen 2023/24, Grupp 8

IFK Norrköping FKUtsikten
IFK Norrköping FK - Utsiktens BK
17:30 - Platinumcars Arena
IK BrageIK Sirius FK
IK Brage - IK Sirius FK
17:30 - Borlänge Energi Arena
 

DM Herrar, Grupp 2

Essviks AIF 1Matfors IF
Essviks AIF - Matfors IF
11:00 - Westhagen
Alnö IFKovlands IF Herr
Alnö IF - Kovlands IF
12:00 - Wsthagen
 

DM Herrar, Grupp 4

Södermalm FF        Södermalm FFIFK Timrå Herr
Södermalm FF - IFK Timrå
15:00 - Westhagen
 

DM Herrar, Grupp 5

Sundsvalls FFStöde IF
Sundsvalls FF - Stöde IF
14:00 - Westhagen
 

DM Damer, Grupp 3

Matfors IF DamSidsjö-Böle IF Dam
Matfors IF - Sidsjö-Böle IF
13:00 - Westhagen
 

Matcher igår

 

FREDAG 23 FEBRUARI

 

Kval till liga A Nations League, damer

Bosnien-Hercegovina Sverige
Bosnien-Hercegovina - Sverige 0-5
13:00 - Trening Centar NFSBiH
 

DM Damer, Grupp 1

Selånger SKHeffnersklubbans BK
Selånger SK - Heffnersklubbans BK 1-3
18:00 - Westhagen
0-1 Joanna Wallgren
1-1 Felicia Andersson
1-2 Alicia Holmberg
1-3 Joanna Wallgren
Sundsvalls DFF A -lagAlnö IF
Sundsvalls DFF - Alnö IF 0-2
19:00 - Westhagen
0-1 Tuva Lundin
0-2 Tuva Lundin
 

DM Damer, Grupp 2

Medskogsbrons BKKovlands IF
Medskogsbrons BK - Kovlands IF 0-2
21:00 - Westhagen
0-1 Sandra Ernholm (5)
0-2 Sandra Ernholm (12)
 

DM Damer, Grupp 3Njurunda IK

Njurunda IK - Sundsvalls FF 1-1
20:00 - Westhagen
1-0 självmål (4)
1-1 Elma Åsell (38)